اعلام آمادگی کره جنوبی برای سرمایه گذاری در طرح فیبر نوری مخابرات ایران

روابط عمومی GPOL: مخابرات ایران از ابراز علاقه شرکت «تایهان» کره جنوبی برای سرمایه گذاری مشترک در طرح فیبر نوری این شرکت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی GPOL  فیبر نوری یا تار نوری رشته باریک و بلندی از یک ماده شفاف مانند شیشه یا پلاستیک است که می تواند نوری را که از یک سرش به آن وارد شده، از سر دیگر خارج کند.
فیبر نوری دارای پهنای باند بیشتر از کابل های عادی است. با فیبر نوری می توان داده های تصویر، صدا و… را به راحتی با پهنای باند تا ۱۰ گیگابیت بر ثانیه و بیشتر انتقال داد.
در این حیطه شرکت مخابرات ایران اعلام کرد نمایندگان شرکت تایهان کره جنوبی که قبل از این در طرح های عمرانی و مخابراتی کشورهای دیگر فعالیت داشته اند با حضور در نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۶ برای مشارکت در طرح های مخابراتی ایران اعلام آمادگی کردند.
نمایندگان این شرکت کره ای برای مشارکت مالی و سرمایه گذاری در طرح فیبر نوری مخابرات ایران ابراز علاقه کردند.
شرکت مخابرات ایران نزدیک به ۳۰ میلیون مشترک تلفن ثابت، ۷۵ میلیون مشترک همراه و ۲۰ میلیون مشترک اینترنت پهنای باند همراه دارد.
گسترش اینترنت پهنای باند یکی از راه های موثر برای دسترسی مشترکان اینترنت به شبکه فیبر نوری است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران ششم شهریور امسال به کره جنوبی رفت و در سئول اعلام کرد با توجه به وضعیت پساتحریم شرایط خوبی برای گسترش همکاری ها میان ایران و کره جنوبی در بخش ارتباطات و فناوری (آی.سی.تی) ایجاد شده و جمهوری اسلامی ایران آماده تبادل تجارب و دستاوردهای متقابل در این زمینه است.
بامداد بیست و ششم دی ماه ۱۳۹۴ با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته ای ایران در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه ۱+۵) یعنی روند لغو تحریم های هسته ای غرب علیه تهران آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + شش =