راه اندازی خطوط فیبر نوری و اپراتور سوم مخابرات کشور سوریه را ایران انجام می دهد.

راه اندازی خطوط فیبر نوری و اپراتور سوم مخابرات کشور سوریه را ایران انجام می دهد.

به گزارش روابط عمومی GPOL به نقل از آریا محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در دیدار با همتای سوری خود به همکاری های آتی میان وزارتخانه های دو کشور اشاره کرد و اظهار داشت در زمینه های مخابرات، آی تی، پست، تجارت الکترونیک، و همکاری های آموزشی و تحقیق و توسعه، مقدمات لازم وجود دارد.
وزیر ارتباطات با توجه به استفاده از کابل های تولیدی کارخانه شهید قندی در کشور سوریه، اعلام کرد شرکت های خصوصی توانمندی در ایران وجود دارند که آماده همکاری در حوزه های مختلف با کشور سوریه هستند.
واعظی همچنین به توافق میان معاون اول رئیس جمهور کشورمان و نخست وزیر سوریه در مورد راه اندازی اپراتور سوم مخابرات در این کشور نیز اشاره کرده و افزود در مورد تعیین فرکانس و همچنین سرمایه گذاری و ترخیص اموالی که اپراتور تلفن همراه به کشور سوریه خواهد برد، پیشرفت های خوبی حاصل شده است.
در حاشیه این نشست، حسین مهری مدیرعامل شرکت ملی پست نیز با وزیر ارتباطات سوریه دیدار کرده و ضمن مطرح ساختن همکاری های این شرکت با کشورهای همسایه و ترانزیت زمینی با آلمان، اتریش و دیگر کشورهای اروپایی، از آمادگی کامل برای گسترش روابط تجاری با سوریه خبر داد.
علی الظفیر وزیر ارتباطات سوریه نیز با استقبال از موارد مطرح شده، اظهار داشت ان شاء الله پس از پیروزی کامل بر آفت تروریسم، باید به فکر احداث فیبر نوری دمشق-بغداد-تهران باشیم و ارتباط بین این سه کشور مهم با مراکز اروپایی و خاور دور را برقرار سازیم.

 

منبع: اریا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =