اجرای شبکه تلفن‎ثابت و اینترنت شهری بر بستر فیبر نوری در عالیشهر

روابط عمومی GPOL: همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرای شبکه تلفن ثابت و اینترنت بر بستر فیبر نوری ( فناوری اف تی تی اچ ) برای نخستین بار در کشور درشهر عالیشهر آغاز شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر عالیشهر؛ وزیر ارتباطات، فناوری و اطلاعات در این آیین گفت: پروژه شبکه تلفن ثابت و اینترنت بربستر فیبر نوری یکی از طرحها و سیاست های مهم این وزارتخانه برای تمام کشور است.

محمود واعظی افزود: طرح تلفن ثابت و اینترنت بربستر فیبر نوری به صورت جامع برای نخستین بار در شهر عالیشهر استان بوشهر اجرا و الگویی برای تمام کشور به شمار می رود.

وی همچنین در خصوص درخواست شورای اسلامی و امام جمعه عالیشهر با دستوری که در محل به مسئول  زیر ساخت بوشهرداد گفت: شرایط  و امکانات فنی برای در اختیار گذاشتن دوتار فیبر نوری برای شهر عالیشهر و شرکت صبا نت تاکان مهیا شود

استاندار بوشهر گفت: عملیات اجرایی شبکه تلفن ثابت و اینترنت بر بستر فیبر نوری برای سه هزار و ۲۰۰ خانوار در فاز ۴ شهر جدید عالیشهر به صورت پایلوت آغاز شد.

مصطفی سالاری با اشاره به اجرای این پروژه از سوی شرکت خصوصی ‘صبا نت تاکان’ افزود: حضور بخش خصوصی در اجرای این طرح را به فال نیک می گیریم.

وی یادآور شد: با توجه به سطح بالای سواد مردم عالیشهر از میانگین کشوری ارائه خدمات نوین در این شهر همخوانی دارد.

این اتفاق در حالی رخ داد که پس از گذشت سالها از احداث فاز۴ شهر جدید عالیشهر همچنان این فاز فاقد خدمات تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت می باشد در همین خصوص شورای اسلامی شهر عالیشهر با همکاری شهرداری با در الویت قرار دادن این مطالبه مردم با شرکت های مختلفی در این خصوص به مذاکره و رایزنی پرداخت که تنها شرکت خصوصی “صبا نت تاکان” قابلیت اجرای تلفن ثابت و اینترنت بر بستر فیبر نوری را فراهم نمود و تفاهم نامه همکاری منعقد شد.

با اجرای این طرح نه تنها مشکل تلفن ثابت این فاز حل می شود بلکه اهالی این فاز می توانند تجربه سرعت بالای اینترنت در کشوریعنی ۱۶میگ بر ثانیه سرعت دانلود را داشته باشند.

این پروژه با فناوری (اف تی تی اچ )  یعنی رساندن فیبر نوری به خانه  در حالی برای نخستین بار در کشور در عالیشهر اجرا می گردد که پیش از این تنها برای ادارات وسازمان ها…اجرا شده است.

منبع: خلیج فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + پانزده =