جلسه فنی بررسی تکنولوژی ESPOD GPOL FTTH در منطقه ۴ مخابرات استان تهران

در اداره کل مخابرات منطقه ۴ تهران با حضور مهندس سهیلی مدیر کل محترم مخابرات منطقه ۴ و معاونین و روسای ادارات و مراکز مخابراتی و شرکت وندا اسپاد برگزار گردید ، فناوری GPOL توسط مهندس حبیبی به طور کامل تشریح و از منظر فنی ، توسعه ، پشتیبانی و نگهداری و هزینه تشریح گردید و نکات ذیل به عنوان مزیت های تکنولوژی مطرح و مورد بحث قرار گرفت .

نکته اول :

سهولت ارائه سرویس تلفن و دیتا توسط مخابرات به کاربران می باشد که با حذف سیم های مسی محدودیت های موجود به طور کلی از بین خواهند رفت.

نکته دوم :

کاهش هزینه توسعه برای مرکز مخابراتی می باشد که با انتقال سرویس بر روی فیبرنوری تا واحد کاربر محقق می گردد.

نکته سوم :

کاهش هزینه ها برای سازندگان ساختمانهای مسکونی ، اداری ، تجاری ، هتلها و غیره می باشد که با حذف سیم های مسی در زمان ساخت محقق می گردد.

نکته چهارم :

افزایش کیفیت خدمات دریافتی کاربران و امکان افزایش حجم دیتا در سالهای آتی می باشد.

جلسه فنی با مدیران مراکز مخابراتی منطقه 4
جلسه فنی با مدیران مراکز مخابراتی منطقه ۴

فناوری فیبرنوری FTTH GPOL نه تنها سهولت اجرا و کاهش هزینه را هم برای کاربر و هم برای سازنده و هم برای مخابرات در برداشته ، بلکه نگهداری و پشتیبانی این شبکه به سهولت انجام می پذیرد.

ضمنا برخی از قابلیتهای پیشرفته کنترل و مدیریت این شبکه و تطابق آن با CRM مخابرات معرفی و مورد بحث قرار گرفت و ویدیو های آموزشی این تکنولوژی به نمایش درآمد.

همچنین مهندس سهیلی مدیرکل محترم مخابرات منطقه ۴ استفاده از این تکنولوژی را نیاز مبرم و گریزناپذیر توسعه در منطقه دانسته و در خصوص آموزش و اطلاع رسانی بیشتر به مراکز مخابراتی در جلسات آتی تاکید نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 13 =