دولت الکترونیک را تا پایان دولت یازدهم عملی خواهیم کرد

دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم با حضور در غرفه تابناک در نمایشگاه مطبوعات از مهم ترین اقدامی که در دوره وزارتش انجام داده است و نیز از مهم ترین نقدی که به عملکرد دوره سه ساله خود دارد، سخن گفت.

به گزارش «تابناک» محمود مواعظی در مورد مشکلات سه ساله گذشته فعالیتش در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: درابتدا باید از مجلس و دولت تشکر کنم که عنایت ویژه ای به زیر ساخت های توسعه ICT کشور داشتند ولی با توجه به محدودیت بودجه ای که کشور در سه سال گذشته داشت ما با دشواری هایی رو به رو بودیم و نتوانستیم در برخی حوزه ها به خوبی و بر اساس برنامه پیش برویم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم در مورد تلاش هایی که در دوره فعالیتش انجام داده است، ادامه داد: مجموعه وزات ارتباطات در مقایسه با گذشته تلاش کرد با وجود این محدودیت ها سیاست های توسعه ای خودش را دنبال کند و در این زمینه بسیاری از کمبودهایی که در گذشته وجود داشت، جبران شد.

واعظی در مورد بهترین اقدامی که در طول وزارت خود انجام داد، گفت: ۱۲ سال بود که شبکه ملی اطلاعات که به عنوان یکی از مطالبات و دغدغه های مقام معظم رهبری مطرح بود، نهایی نشده بود و به لطف خدا فاز اول آن در دوره فعالیت بنده به بهره برداری رسید.

سرپرست مرکز ملی فضای مجازی کشور در مورد مهم ترین نقدی که بر عملکرد خود دارد و اقدامی که علاقه داشت تاکنون نهایی شده باشد ولی نشد، گفت: به شدت علاقمند بودم که دولت الکترونیک یک مقدار زودتر نهایی می شد ولی به دلیل اینکه در این مسیر باید با دستگاه ها و سازمان های بسیاری هماهنگی انجام دهیم، این موضوع یک مقدار طول کشیده است و ما نتوانسته ایم دولت الکترونیک را تا الان نهایی کنیم.

واعظی در پایان قول داد تا پایان دوره وزرارتش در دولت یازدهم موضوع دولت الکترونیک را نیز به پایان برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + شانزده =