فیبرنوری بین شهری ۵۸ هزار کیلومتر شد

به گزارش روابط عمومی GPOL ؛ امروزه با توجه به نقش انکارناپذیر و حساس ارتباطات در توسعه ملی جوامع و الزاما برنامه‌ریزی‌ها و  سرمایه‌گذاری‌های کلان و قابل ملاحظه در این بخش، وظیفه متولیان مخابراتی کشور خطیر است.

اهمیت اطلاعات و ایجاد حرکت جهانی برای رسیدن به اطلاعات و گذر از شکاف دیجیتالی، کشورهای جهان سومی را بر آن داشته تا تلاش خود را در سطح ملی برای همگانی شدن اطلاعات توسعه دهند.

حوزه مخابرات، حوزه گسترده‌ای است که شبکه‌های اطلاع‌رسانی، اینترنت، انواع شبکه‌های تلفن (ثابت و همراه) و تمامی شئون ارتباطی مخابراتی و اطلاعاتی را در بر می‌گیرد.

شرکت ارتباطات زیرساخت بخش مهمی از زیرساخت‌های مخابراتی کشور را در اختیار دارد و هم‌زمان با فرارسیدن هفته دولت، مختصری به فعالیت‌های این شرکت تا حال حاضر اشاره می‌کنیم.

ظرفیت‌های کابل فیبرنوری بین شهری زیرساخت ۵۷ هزار و ۹۳۶ کیلومتر و پهنای باند بین‌الملل ۵۶۴Gbps است.

در عمر فعالیت سه سال اخیر شرکت ارتباطات زیرساخت، ظرفیت شبکه IP داخل کشور نیز ۴۰۰۰Gbps یا به عبارتی چهار ترابیت بر ثانیه شده است.

ظرفیت در مسافت شبکه انتقال زیرساخت ۱۳,۳۲۷,۳۰۰ Gbps.Km و میانگین تأخیر ارسال بسته‌های IP در شبکه داخلی نیز ۱۰٫۱۸ میلی ثانیه شده است.

به گزترش روابط عمومی GPOL تا پایان خرداد ماه سال جاری میزان ترانزیت ارتباطات بین‌الملل به میزان ۳۶۰۰ لینک STM1 بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =