مهندس تراکمه در همایش مخابرات:سرویس های مبتنی بر فیبر محرک درآمد هستند

سهم فناوری های دسترسی مبتنی بر فیبر نوری در میزان رشد مشتریان بسیار چشمگیر است به صورتی که سرویس های مبتنی بر فیبر اصلی ترین محرک رشد درآمد در حوزه مخابرات هستند .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران ، مهندس تراکمه با  تشریح برنامه کارگاه آموزشی فیبر نوری افزود : تولیدکننده هایی که در این کارگاه حضور دارند به ارائه تجربیات خود برای راهبری بهتر پروژه فیبر نوری خواهند پرداخت.

عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با بیان جایگاه توسعه ای فیبردر ره نگاشت پنج ساله گفت : بررسی ها در روند ترافیک شبکه در دنیا نشان می دهد ، حجم ویدئو در کل حجم اینترنت مصرفی و ترافیک شبکه رو به افزایش است .

وی با بیان اینکه سرویس های باند پهن سهم درآمد بیشتری را در ۱۰ سال آینده به خود اختصاص می دهند،  افزود : بازیگران این عرصه جدید منحصر به اپراتورهای موبایل نیست و سهم بازار با توجه به ورود این بازیگران ، تغییر یافته و دگرگون شده است .

مهندس تراکمه گفت : با توجه به اینکه ۸۵ درصد از ترافیک همچنان زیر سقف تولید می شود افزود : ۴ درصد از ترافیک در حال حرکت ، ۵۰ درصد در خانه ، ۳۵ درصد در کار ، ۱۱ درصد در فضای آزاد است .بدین ترتیب لزوم ارائه فیبر نوری و حرکت به این سمت کاملا احساس می شود.

وی افزود:  تمام بازیگران اصلی واپراتورهای مخابراتی بزرگ دنیا این مسیر را پیموده اند و روند فناوری ورود ما به این عرصه را گریز ناپذیر ساخت است.

عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران تصریع کرد : برنامه های جمعیتی  برنامه های ملی ، کیفیت پایین شبکه های موجود و رقابت شدید به عنوان یک نقطه تمایز محرک های اصلی ورود به بازار گسترده فیبرنوری برای کشورمان است .

وی افزود : در برنامه ره نگاشت پنجساله شرکت مخابرات ایران در بحث ضرورت ها ، بهبود عملکرد مالی روند صنعت در دنیا و گسترش سبد ف

همایش مخابرات
همایش مخابرات

ناوری های شرکت مخابرات ایران فعالیت ها را به فناوری مبتنی بر فیبر رهنمود می سازد.

عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با تشریح الزامات درون سازمانی و برون سازمانی توسعه فناوری فیبرنوری گفت این الزامات در بخش درون سازمانی شامل استراتژی ، منابع انسانی ، سازمان دهی ، طراحی ، فرآیند ها ، تامین تجهیزات ، سرویس ، بازاریابی ، خدمات پس از فروش و استانداردها می باشد .

وی در پایان گفت ، شرکت مخابرات ایران با توسعه شبکه دسترسی فیبر کشور،نقش تاریخی خود را در ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی در عرصه باند پهن جهانی ایفا خواهد نمود .

گفتنی است ، کارگاه راهبردی و آموزشی توسعه فناوری فیبر نوری، با حضور دکتر سراییان  مدیر عامل  شرکت و اعضای  هیات مدیره ، معاونان ، مدیران ستادی و منطقه ای کشور امروز ۸ آبان در حال برگزاری است .

در حاشیه این کارگاه  نمایشگاهی از دستاورد های فیبر نوری توسط شرکت های صنایع نیرو و ارتباطات آرمان صنعت رفسنجان، کارخانجات تولیدی شهید قندی، تعاونی اسلامی صنعتی رفسنجان، وندا اسپاد، سیمین فر، نیک برش، کابلسازی ایران و شرکت های خارجی اسکراتل و هووآوی،  بر پا شده است و پایلوت فنی FTTH و سامانه تست سرعت پهنای باند توسط وندا اسپاد به نمایش درآمد .

شرکت وندا اسپاد
شرکت وندا اسپاد

اطلاعات بشتر در وبسایت:www.espodco.com

گزارشی از روابط عمومی GPOL به نقل از شرکت مخابرات ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =