پهنای باند اینترنت در استان بوشهر در دولت یازدهم نه برابر شده است

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با افزایش ارائه خدمات فیبر نوری در استان بوشهر پهنای باند اینترنت که در ابتدای دولت یازدهم در این استان شش و یک دهم گیگابایت بود اکنون به ۵۵ گیگابایت رسیده که ۹برابر شده است.

به گزارش روابط عمومی GPOL به نقل از ایرنا، علی اصغر عمیدیان روز سه شنبه در جلسه شورای اداری دشتستان افزود: همچنین شبکه انتقال که در ابتدای دولت تدبیر و امید در استان بوشهر ۵۹ و هشت دهم بود، با افزایش بیش از سه برابری به ۲۰۰گیگابایت رسید و مشترکان اینترنت نیز از ۱۲۵هزار نفر به ۵۲۵هزار نفر افزایش یافته است.
وی با اشاره به خدمات ارزشمند دولت تدبیر و امید در حوزه عمران و رفاه روستاییان بیان کرد: در این دوره سه ساله به ۱۳۵روستای استان بوشهر اینترنت ارائه شده است.
عمیدیان ادامه داد: امروز همزمان با آغاز دهه مبارک فجر پنج پروژه مخابراتی و فناوری با سرمایه گذاری دو هزار و ۴۶۴میلیارد ریال در استان بوشهر به بهره برداری می رسد.
وی گفت: این پروژه ها شامل ارائه اینترنت به ۴۰۶روستا، توسعه شبکه تلفن ثابت، شبکه پهنای باند ثابت در بوشهر، توسعه نسل سوم تلفن همراه از ۳ شهر به ۲۸ شهر و نسل چهارم تلفن همراه از ۹شهر به ۱۱ شهر است.
عمیدیان اضافه کرد: همچنین اقداماتی که در این حوزه تا پایان دولت در استان بوشهر انجام خواهد شد ارائه اینترنت به ۱۱۰روستا و توسعه ۳۹۰کیلومتر فیبر نوری بین شهری استان است.
معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ۲ برابر شدن شبکه انتقال، سه برابر شدن پهنای باند، توسعه و مجهز شدن همه شهرهای استان به شبکه نسل سوم و توسعه شبکه نسل چهارم از ۱۱ شهر به ۲۳شهر استان از دیگر پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان دولت تدبیر و امید در استان بوشهر است.
عمیدیان گفت: هم اکنون با توجه به توسعه ارتباطات و استفاده صحیح از اینترنت تجارت الکترونیک بسیار پر رونق و مشاغل زیادی از این طریق ایجاد شده است.
وی اظهار کرد: ستاد توسعه کسب و کار الکترونیک در استان بوشهر راه اندازی شده که امیدواریم در شهرستان دشتستان نیز با کمک فرماندار راه فعالیت متخصصان و علاقه مندان هموار شود.
وی در باره مشکلات مطرح شده در زمینه پوشش شبکه های تلفن همراه، ثابت و اینترنت در روستاها و جاده کوهستانی ارم و بوشکان قول بررسی و حل مشکلات موجود را داد.
فرماندار دشتستان گفت: انقلاب اسلامی برگرفته از سه رکن اساسی و اصولی مردم بعنوان خاستگاه، اسلام نوید بخش آزادی و سعادت و سوم رهبری امام شکل گرفت.
ارسلان زارع افزود: با گذشت ۳۸سال از پیروزی انقلاب دستاوردهای ارزشمندی نصیب ملت سرافراز ایران شده که همه آنها را می توان در همه آرمانهای انقلاب یعنی استقلال، آزادی و جمهووری اسلامی خلاصه کرد.
وی یادآور شد: در دولت تدبیر و امید خدمات ارزشمندی به ملت ایران ارائه شده است و امروز شاهد آرامش اجتماعی و ثبات و اقتدار لازم در عرصه های مختلف هستیم.
زارع بیان کرد: با وجود خدمات ارزشمندی که در حوزه های مختلف در شهرستان صورت گرفته اما در مورد توسعه شبکه کابلی و تلفن ثابت ۹شهر شهرستان نیاز به کار دارد.
وی اضافه کرد: در بخش های ارم و و بوشکان پوشش دهی تلفن همراه از مشکلات عمده و حل آن خواسته مردم منطقه است.
فرماندار دشتستان بیان کرد: طبق قول معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فرمانداری لیستی از روستاهای بالای ۲۰ خانوار که مشکل مخابراتی دارند را برای حل مشکل تهیه خواهد کرد.
زارع ادامه داد: این مشکلات تا پایان نیمه اول سال ۹۶ برطرف خواهد شد و سایر شهرهای شهرستان نیز مانند برازجان و آبپخش از نسل چهارم بهره مند می شوند.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 9 =