پهنای فیبر نوری ارتباطات در چهارمحال و بختیاری به ۷۴۷ مگابایت رسید

مدیرکل ارتباطات و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: پهنای فیبر نوری ارتباطات در چهارمحال و بختیاری به ۷۴۷ مگابایت رسید.

به گزارش روابط عمومی GPOL به نقل از تسنیم:، مرتضی بلالی صبح امروز در نشست تخصصی فن‌آوری و اطلاعات و ارتباطات با اشاره به ضریب تلفن همراه و اینترنت در استان اظهارداشت: امسال ضریب تلفن همراه و اینترنت در استان به ترتیب ۷۷٫۶ و ۳۱٫۰۹ درصد و پهنای فیبر نوری ارتباطات نیز در ۷۴۷ مگابایت است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶٫۸ درصد از دانشجویان استان در رشته‌های فناوری اطلاعات تحصیل می‌کنند، افزود: تا پایان سال گذشته یک‌هزار و ۸۳۸ فارغ‌التحصیل بیکار در رشته فناوری اطلاعات در استان وجود داشته ‌که ۹۰۵ نفر آقا و مابقی خانم هستند.

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ایجاد پنجره واحد خدمات دولت می‌تواند عاملی برای توسعه کسب و کار باشد، بیان کرد: در راستای توسعه کسب و کار در استان باید دوره‌های آموزشی با موضوع توسعه کسب و کار نوپا در استان برگزار شود تا کسب و کار تبدیل به ثروت شود، کمیسیونی از شرکت‌های نرم افزاری در استان تشکیل شود تا کسب و کار رونق یابد.

بلالی با بیان اینکه ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشران و موتور توسعه هر جامعه‌ای است، خاطرنشان کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، برنامه‌ریزی همه جانبه در بهبود وضعیت کسب و کار داشته است.

 وی با اشاره به توسعه کسب و کار جدید و نوپا در حوزه فناوری اطلاعات گفت: کسب و کار نوپا باید در راستای توسعه و خلق ثروت باشد.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =